Omdat bij mijn tv in de woonkamer maar 1 netwerkkabel uit de muur komt heb ik een ethernetswitch (heet dat zo?) aangesloten om zodoende de netwerkaansluiting te delen en wel tussen een appleTV en een PS3. De appleTV echter heeft geen contact met het netwerk. Tenminste, dat denk ik want hij verschijnt niet in iTunes. De PS3 heeft gewoon verbinding met het netwerk.
Zou de appleTV zo’n switch niet dulden, of moet dat gewoon kunnen? Sowieso wil ik hem bedraad op het netwerk hebben, dus draadloos is in dit geval geen alternatief.
Waar komt die "ene netwerkkabel" vandaan? Uit een (wireless) router? Of direct uit je kabel/ADSL modem?
Indien het laatste: als er geen router in je modem zit, dan heb je niet voldoende aan een switch, maar heb je een router nodig.
Die ene netwerkkabel komt direct uit mijn modem :(
Snap niet (ligt aan mij) dat dat een probleem zou zijn omdat ik dacht dat de switch regelt dat ze beide van die ene aansluiting gebruik kunnen maken...
Ik ga er wel vanuit dat het modem een router bevat, ik kreeg hem bij mijn Tele2 aansluiting…
Maar ik realiseer me ineens het volgende, waarvoor bij voorbaat excuus, het was laat.
De appleTV heeft wel contact met internet, want ik heb een update gedownload (en geinstalleerd).
Hij verschijnt alleen niet in iTunes!
Dat gebeurd bij mij ook wel eens, ik sluit iTunes dan af en start opnieuw op, werkt meestal wel.
Of je klikt in iTunes voorkeuren, op Apple tv,synchroniseren .
Daarna iTunes afsluiten en opnieuw starten.
iTunes afsluiten en opnieuw opstarten helpt bij mij helaas niet.
Kun je op synchroniseren drukken terwijl de appleTV niet onder apparaten staat? Ik zal eens kijken/proberen.
Vertel nog even iets meer over je netwerk. Gebruik je soms nog een andere router (bv een AirPort Express) waar je Mac aan hangt? Of is de Davolink de enige modem/router die je hebt?
Vanuit het modem gaan 2 ethernet kabels weg: 1 naar de iMac en 1 naar de tv. Die van de tv wordt dus met de switch gedeeld door de PS3 en de AppleTV. Enige is nog dat het internet van de iMac via de airport extreme wordt gedeeld met mijn iphone. Alleen de Davolink dus als modem/router. Heb wel nog een aparte router liggen, dat ter zijde.
[quote:66b9d9dc54="SMac"]De appleTV wordt echter niet zichtbaar in iTunes... de code staat op tv, maar iTunes doet of zijn/haar neus bloed![/quote:66b9d9dc54]
Ben er inmiddels achter dat de apparaten in het geheel niet in het netwerk voorkomen over de switch. Wellicht dat de switch daartoe geconfigureerd dient te worden? Morgen maar eens in verdiepen... De appleTV werkt wel zoals het hoort als de ethernetkabel direct in de appleTV wordt gestoken, dus daar ligt het niet aan. Echt aan de switch. Misschien kan het toch niet.
Wat heb je voor switch?
[quote:f7070e1307="SMac"] dus daar ligt het niet aan. Echt aan de switch. Misschien kan het toch niet.[/quote:f7070e1307]
Tuurlijk wel. Een [url=http://www.paradigit.nl/info.php?group=17&art=10019487]switch[/url] van 15 euro zou 't moeten doen.