Hoe kun je uitzendinggemist downloaden op je Mac (Mountain Lion)

Inmiddels heb ik al tientallen fora afgezocht naar de oplossing om uitzendinggemist te downloaden op mijn Mac, alleen geen van deze manieren werkt voor mij op Mountain Lion. Heeft iemand een recente oplossing om in de toekomst uitzendinggemist en andere programma gemist te downloaden?

Bedoel je letterlijk de afleveringen die je terug wil zien of een app zoals je op je iOS devices heb?

@snijder Nee, niet de app. Ik wil ze terugzien zonder dat ik internet heb, door middel van het downloaden van de uitzendingen. Ook wil ik sommige delen bewerken in video's, wat eerder met Orbit wél kon.

gewoon even [url=http://www.downloadhelper.net/]klikken[/url] en klaar is ........ (al gebruik ik wel 10.6)

Voor bewerking kun je "MPEG Streamclip" gebruiken (gratis)

[img]/uploads/community/f8976a51cd67f3b34b3f897073ad3847d654bd31_0.jpg[/img]
http://www.onemorething.nl/community/topic/uitzending-gemist-silverlight-werkt-niet
[img]/uploads/community/308844019f222563d6a5125279aac0040afd9404_0.jpg[/img]

Firefox, plus de Video DownloadHelper plugin.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper/
En een kind kan de was doen.

Verder is het handig om (zoals 1984 aangeeft) de Flash versie als voorkeur in te stellen, zodat je MP4 bestanden voorgeschoteld krijgt.

Wat voor bestanden zou je dan moeten hebben?

Ja, het werkt. Alleen bij RTL Gemist krijg wmv-bestanden helaas.

Stream RTL Gemist downloaden
http://www.onemorething.nl/community/topic/stream-rtl-gemist-downloaden

[mod name=Hansi2124 url=/profiel/hansi2124]Topic was geplaatst in subforum iOS. Dat is het OS voor mobiele apparaten. Is dus geen Mac. Ik heb het verplaatst.[/mod]

Gewoon op flash zetten, dan de film afspelen (Silverlight gaat niet). In Safari tot 10.6 is dit het makkelijkste (je kunt namelijk in activiteitenweergave zien of de stream compleet gedownload is), maar met andere browsers/os-en kan het ook. Als je denkt dat ie volledig gebufferd is zoek je met bijvoorbeeld Find Any File alle bestanden van de laatste 30 minuten die groter dan 100Mb zijn. Dan heb je de film snel gevonden (heeft vaak wel een cryptische naam zonder extensie, maar aan de map zie je dat het een cache of flash temp is).
Even naar een andere locatie kopieren, en de extensie .mp4 maken, en pronto!

@computer space , leg mij eens uit hoe jij dat doet bij RTL Gemist : http://www.rtl.nl/xl/#/gemist/ (gewoon op flash zetten)[size=2] en niet later (Silverlight gaat niet) toevoegen.[/size]

Even een kickje.
Tot vandaag werkte de Videodownload helper-plugin perfect. Echter heeft Uitzending Gemist sinds vandaag een nieuwe player. De Silverlight-player is dus van de website gehaald. Hierdoor is downloaden met deze plugin onmogelijk geworden.

Zijn er mensen die nog enkele goocheltrucjes weten om een videobestand van Uitzending Gemist los te peuteren?

Kreeg vandaag een vraag van een bekende. Waarom de Videodownloadhelper plugin niet meer werkte.

Bij uitzendinggemist hebben ze iets nieuws bedacht.
De video wordt in kleine stukjes TS-formaat geknipt van circa 1MB (7 seconden).
Je krijgt dus een hele serie bestanden te zien in Videodownloadhelper (xxx1.TS, xxx2.TS, etc.)
Ale je daar weer één video van wilt maken (bv in VLC of MPEG Streamclip) ben je een tijd aan het klikken en plakken.
Leuk bedacht van uitzendinggemist! :slight_smile:

Ik zelf wil ook graag een aantal video’s downloaden van uitzending gemist en RTLXL, maar kan alleen kleine MP2T-bestanden zien downloaden via Videodownloadhelper. Ook Jaksta, wat ik ook hier ergens op het forum heb gelezen, doet niks. Gelukkig kon ik een torrent vinden, anders had ik voor niks betaald.
Maar zelfs die kleine MP2T-bestanden kan ik niet eens openen en aan elkaar plakken in MPEG streamclip. Zijn er andere mogelijkheden om het met zo’n hoog mogelijke kwaliteit te downloaden? eventueel voor windows.:cry:

De truc met de MP2T bestandjes schijnt al eens eerder toegepast te zijn:
http://forum.videohelp.com/threads/348180-Download-Youtube-video-with-multiple-audio-tracks

http://stream-recorder.com/forum/capture-stream-nbcolympics-com-t13287.html?p=50357

Zie ook dit topic:
http://www.onemorething.nl/community/topic/uitzending-gemist-nieuwe-mediaplayer/

OK, ik ben weliswaar geen Apple gebruiker, maar in Linux loop ik tegen hetzelfde probleem aan. En sinds kort loop ik dus ook tegen dat probleem aan van die kleine MP2T-bestanden. Maar gelukkig is er wel een oplossing (alleen voor uitzendinggemist.nl, rtlxl werkt niet). Start je video en ga dan naar Instellingen. Zet daar een vinkje bij “Buitenland aan” en sla op. Start de video opnieuw en je kunt weer downloaden met Video Download Helper.

M. Super bedankt!

Perfect, dat werkt, weer de normale mp4 die met downloadhelper addon op te halen is.
voor de goede orde, de instellingen rechtsboven in beeld. naast de FAQ. Niet de instellingen van de video.

Zo simpel.

Het is ook maar een kwestie van tijd voordat die instelling ook over gaat op het nieuwe systeem, zeker wanneer ze zien aan de statistieken dat er ineens X percentage meer mensen gebruik maken van de buitenland server. :wink:

@Shmoo

hoop het niet, iedereen in NL kan alles bekijken zonder stotteren. Ik, echt in het buitenland, met max 1Mb down, moet het wel downloaden om het te kunnen bekijken.

Eerst gebruikte ik altijd software om video’s van uitzendinggemist te downloaden, maar vanmiddag kwam ik op deze handige website terecht:

www.downloadgemist.nl

Het werkt alleen voor de uitzendinggemist van de NPO, en dus niet RTL of SBS, maar je hebt geen rompslomp met het installeren van software of plugins enzovoorts. En 't is nog snel ook.
Ga ik zeker vaker gebruiken in de toekomst :slight_smile: