iMac op TV aansluiten

Hallo,

Graag wil ik mijn iMac op een TV aansluiten. Aangezien hij ver van de mac af staat wil ik de afstand overbruggen door een VGA kabel.

Nu wil ik het als volgt aansluiten: Displayport naar VGA verloop -----> VGA kabel -----> VGA naar Tulp verloop.

Is dat mogelijk?

avast bedankt!

Lijkt mij wel.

oke, dan ga ik het zo doen. bedankt!

Je hebt de kabels dus al? Waarom heb je het dan niet gewoon geprobeerd? Dat was waarschijnlijk sneller dan wachten op het antwoord hier.. :wink:

Nee, ik moet ze nog bestellen. Daarom wilde ik het voor de zekerheid weten.

Wat voor tv heb je , analoog of digitaal op zo'n oude tv zal het niet lukken heb ik zo het idee..?

Dit gaat echt niet werken....

Goed dat ik de reacties op tijd lees.

Het is een vrij oude tv inderdaad. Een analoge tv.

als de tv op 10m afstand staat, dan is HDMI nog te doen :)

Koop een mini displayport naar HDMI adapter + 10m lange HDMI kabel

Dan heb je ook de klank erbij (mits de correcte mini displayport adapter)
VGA stuurt geen klank door !

Edit: ik zie dat je een analoge verbinding moet hebben. Wel dan moet je de audio ook nog tot de TV krijgen
En dat gaat enkel met een aparte audiokabel.

Hmm, ik hoor net dat de TV een VGA ingang heeft (moet de TV nog krijgen). Ik zou een VGA kabel kunnen leggen en dat zou moeten werken.

De audio wordt dan een probleem. Ik kan namelijk wel een audio kabel leggen, maar als de TV op het kanaal van de VGA staat, accepteert hij natuurlijk geen audio in.

weet iemand hier een oplossing voor?

Een TV met een VGA ingang heeft ook rode/witte tulp ingangen voor de audio. Die worden gecombineerd tot een video+audio signaal.

Je hebt dus (zoals Soulshaker al aangaf) zowel een VGA kabel als een audiokabel nodig.

That's it.

Ja klopt, dat had ik ook al begrepen. Het punt is dat je drie kanalen hebt

AV1
AV2
VGA

bij de VGA zitten geen tulp ingangen voor de audio en het lijkt me sterk dat hij de audio van een ander kanaal zal pakken. Of zitten op de tv's van tegenwoordig wel audio ingangen bij het VGA kanaal?

EDIT: ik dacht dat er geen HDMI op de tv zat, maar stel dat het wel zo is. Ik heb een witte intel iMac. Stuurt displayport bij dit model ook al audio mee?

Sluit de iMac aan met VGA en gebruik externe speakers voor het geluid.

[quote=coppess url=http://www.onemorething.nl/community/topic/imac-op-tv-aansluiten-1#post-2218597 time=1305444613]

EDIT: ik dacht dat er geen HDMI op de tv zat, maar stel dat het wel zo is. Ik heb een witte intel iMac. Stuurt displayport bij dit model ook al audio mee?[/quote]

Nee.

mmm tja, dat wilde ik niet doen om extra zooi te voorkomen, maar als dat de enige optie is zal ik het zo moeten doen...

(zie latere post)

[quote=coppess url=http://www.onemorething.nl/community/topic/imac-op-tv-aansluiten-1#post-2218597 time=1305444613]

EDIT: ik dacht dat er geen HDMI op de tv zat, maar stel dat het wel zo is. Ik heb een witte intel iMac. Stuurt displayport bij dit model ook al audio mee?[/quote]

Een witte iMac heeft geen minidisplayport, maar miniDVI. Dit verandert de hele situatie. Je kunt deze kabel gebruiken:

http://store.apple.com/nl/product/M9319G/A?fnode=MTY1NDA3Ng&mco=MTE3MDYxNzI&s=topSellers

haha, mee dat ik typte, displayport begon ik a te twijfelen. Dat houd in dat ik alleen maar 10 meter tulp kabel hoef te kopen:D

bedankt!

[quote=coppess url=http://www.onemorething.nl/community/topic/imac-op-tv-aansluiten-1#post-2218597 time=1305444613]Bij de VGA zitten geen tulp ingangen voor de audio en het lijkt me sterk dat hij de audio van een ander kanaal zal pakken. [/quote]
Om welke TV gaat het?

Een TV wordt pas leuk als je behalve beeld ook geluid hebt. Om die reden wordt VGA in de TV gecombineerd met apart aangeleverde audio. Dat werkt in alle goede TVs zo.

[quote=SMTR url=http://www.onemorething.nl/community/topic/imac-op-tv-aansluiten-1#post-2218604 time=1305445183]Een witte iMac heeft geen minidisplayport, maar miniDVI. Dit verandert de hele situatie. Je kunt deze kabel gebruiken: http://store.apple.com/nl/product/M9319G/A[/quote]
Goed punt.

Ik zou dan alleen wel de VGA versie nemen:
http://store.apple.com/nl/product/M9320G/A