Voor wie twijfelde over 8Gb in witte Macbook

Heb er nu 8Gb Corsair geheugen in gedaan (2x4Gb) en dat werkt als een trein.

Morgen de 1 Terrabyte harddisk
[img]/uploads/community/083d3dc22aa05b727333254903adedb80a7a1136_0.png[/img]

Welk modelnummer heb je dan? Dat is wel handig om even te vermelden...

<crosspost>

Mid 2010 de laatste versie.

Vanaf 20 oktober 2009/Witte MacBook MC207/2.26GHz Intel "Core 2 Duo" (P7550) is PC3-8500 DDR3 1066MHz/2 x 4 GB SO-DIMM geheugen toepasbaar.

Same here, + 2 HDD's (OptiBay) Heerlijk die extra ruimte, en flinke performance boost! Awesomeness!

Gezien de gebruikte chipset in de witte MacBook mid 2010 is het ook niet raar dat het werkt. Dezelfde werd gebruikt in de MacBook Pro en MacBook Air. In de MacBook Pro was het gebruik van 8 GB geen enkel probleem. Ook de versie er voor kon het, had dezelfde chipset als de Mac mini early & late 2009 waar het ook uitstekend mee werkte.

Die witte beestjes zijn wat dat betreft een ondergeschoven kindje. Ze zijn goedkoop en bieden ook aardig wat slagkracht. Als je op zoek bent naar een 13" laptop zou ik die zeker niet overslaan!

Wat is de goedkoopste 2e hands prijs voor zo'n macbook white dan?

[img]http://dl.dropbox.com/u/3916040/MBP.png[/img]

Kan mijn MBP Late 2008 Model 5.1 ook naar 8GB? Een tijd terug vond ik dat apple ondersteund tot 4GB en dat 6GB mogelijk is maar dat de snelheidswinst amper te voelen is omdat je met twee verschillende ram-modules werkt.
Toch merk ik bij het draaien van parallels of virtualbox dat hij al direct stuk trager wordt.

MacBook Pro 14.10.2008 (MacBookPro5,1 - A1286):

Deze MacBook Pro's oktober 2008 ondersteunen PC3-8500 DDR3 1066MHz 2 x 4 GB, als je update naar Boot ROM Versie MBP51.007E.B05 en systeemsoftware MacOS X 10.6 "Snow Leopard" is geïnstalleerd.

[quote=Elbertox url=http://www.onemorething.nl/community/topic/voor-wie-twijfelde-over-8gb-in-witte-macbook#post-2228657 time=1307006686]
Toch merk ik bij het draaien van parallels of virtualbox dat hij al direct stuk trager wordt.[/quote]
Omdat die dingen vaak de schijf aanspreken. Als je dan diverse vm's tegelijk draait en ook nog wat andere dingen doet redt je het niet met een gewone harde schijf.

@RobApple, bedankt was er net zelf ook achtergekomen na wat googelen. Ga de Kingston KTA-MB1066K2/8G ram modules kopen en hopelijk ga ik het verschil direct voelen.

@iep, heb het vooral met paralles heb daar nu 1,5GB of 2GB aan toegekend en als ik dan een zwaar programma draai dan merk ik dat 2GB gewoon te weinig is waardoor die traag wordt. Als ik dan 8GB heb kan ik het dubbele toekennen en zal het een stuk vlotter lopen lijkt mij.

Het maakt inderdaad uit hoeveel geheugen je hebt voor de VM. Als je namelijk veel geheugen toekent wordt een hoop opgeslagen in het geheugen, waardoor er niet telkens gegevens van schijf gehaald hoeven te worden.

8GB lijkt me toch een beetje overkill voor 90% van de gebruikers. 4GB volstaat heus wel.

Dat hij 8 GB aan kon was toch geen nieuws ? Dat staat al tijden zo op onder andere MacTracker...

Dat het voor het gros van de gebruikers overkill is mag ook duidelijk zijn. Of dat Parallels verhaal van Elbertox op gaat durf ik niet te zeggen, aangezien het niet zeker is of Ram wel de oorzaak van de vertraging is, dat is een aanname, nog geen feit.

De 2.4 GHz versie kan volgens mactracker maar 6GB aan. Blijkbaar is er een firmware update geweest waardoor het nu wel lijkt te werken.

Er is soms wel een verschil tussen zien en kunnen benaderen. In de 2007 versies van de MBP bijvoorbeeld kun je 4 GB stoppen, en die zijn ook te zien in het info-paneel, maar er wordt slechts 3 GB van gebruikt.

Hier een overzicht van het Actual [url=http://www.everymac.com/systems/by_capability/actual-maximum-ram-capacity-of-macs.html]Maximum RAM[/url] voor elke Mac

[url=http://blog.macsales.com/9102-secret-firmware-lets-late-08-macbooks-use-8gb]“Secret” Firmware lets Late ’08 MacBooks use 8GB.[/url]

Vet, volgens jouw site kan de mijne 16 GB aan!

Correct http://www.onemorething.nl/community/topic/ram-uitbreiden-macbook-pro-handen-in-het-haar#post-2225721 op everymac.com vind je meer info dan op MacTracker