Webcam

Dag mensen,

Ik zou wel eens wilen weten of er webcams zijn (buiten iSight om) die ook op de Apple werken. Ik hoef niet perse zo’n relatief duur apparaat van Apple, aangezien het er mij om gaat dat ik mijn zwager en zijn newborn in de VS kan zien en hij mij met mijn newborn…

Dus geen hoogwaardige videovergaderingen, maar gewoon bewegend beeld van de kleine.

Groet

Joris

Kijk even [url=http://www.ecamm.com/mac/ichatusbcam/configs.html]hier[/url] , daar heb je een overzicht van alle camera's die met ichat werken.

Wauw, super!

Joris

niet toevallig een DV cam?...

kanme voorstellen dat je met een newborn zo’n ding hebt…
die kun je vaak ook wel als webcam gebruiken(…fire wire) als tie ondersteund wordt door je maccie.

Persoonlijk gebruik ik mijn DV camcorder. Veel beter beeld dan mijn USB logitech pro 2000 (of zoiets) Die USB cam was een miskoop.

ik heb een logitech quick cam de zilvere versie doet het super. Met ichat av heb je een plugin nodig ichatusbcam maar dan werkt het ook. En, het werkt ook met aMsn.

[quote:56574a9a50="edreob"]niet toevallig een DV cam?...

[/quote:56574a9a50]

Jawel, de Canon MV800, maar die kan ik daar niet voor gebruiken…

@Pjotr and Unox
Dank. Logitech is wel een naam die ik heeeel vaak hoor…

Joris

Ik heb een Logitech QuickCam Zoom... Goedkoop dingetje en even zo goedkope kwaliteit. Vreemd genoeg is het beeld op een Wintel PC veel beter en scherper. Ik denk dat de drivers van Logitech niet goed zijn voor de Mac.... :roll:

Om even een zijstapje te maken:

Hoe gebruik je zo’n DV camera als webcam?

Dat moet aangegeven zijn in de specs van die camera. De MV800 heeft dat niet. Ik geloof dat het dan gewoon via het vuursnoer gaat.

Joris

@ indomarco:

je sluit je cam aan (die ondersteund wordt door je mac) mbv firewire
start ichat en als het goed is kan je in ichat in je video menu kiezen voor de optie “video preview”
als je jezelf ziet: your in business
(wel ff je cam aanzetten/activeren in hetzelfde menuutje)

voor de rest zijn er nog andere programma’s om te video chatten: zoals ivisit of yahoo messenger.
succes en camplezier.
Maurice.

Ik gebruik mijn DV camera ook als webcam het is een Canon de MV300(weet niet zeker of dit het type). Wat ik bij deze camera moet doen is: - De DV-Tape eruit halen(anders schakelt hij na 5 minuten weer uit). Dit is een beveiliging voor de koppen en de DV-Tape. - En de camera op rec zetten.

Als hij nu via firewire is aangesloten doet hij het meteen.

Ik ga het testen met een 'oude' Sony PC2

Alhoewel ik straks mijn nieuwe iMac 20" met iSight op kan gaan halen.

Thanx edreob

Success JTD

[quote:c7607e48a2="erwin"] Als hij nu via firewire is aangesloten doet hij het meteen.[/quote:c7607e48a2]

Dus gewoon via de DV uitgang naar de firewire ingang en dan cammen maar? Ga ik ook eens met de MV800 proberen…

Joris

[quote:257b569b1b="Indomarco"]Ik ga het testen met een 'oude' Sony PC2

Alhoewel ik straks mijn nieuwe iMac 20" met iSight op kan gaan halen.

Thanx edreob

Success JTD[/quote:257b569b1b]

en werkt het? ik heb er ook eentje :slight_smile:
En zou wel willen weten of tie werkt?

have fun webcammers...

wellicht kom je me tegen op ivisit.
:wink: :stuck_out_tongue:

Ik chat vooral veel via msn. welke client gebruiken jullie met de webcam? tot nu toe gebruik ik mercury, maar het lijkt wel of die mijn systeem erg vertraagd

ik gebruikte op mijn PC eerst altijd mijn Playstation 2 USB Webcam. ( dat eyetoy geval ) Superscherp beeld. echt heel mooi!

Vraag me af of er voor dat ding ook een driver is voor de MAC.

[quote:30a06b68ba="Steve Brooklyn"][quote:30a06b68ba="Indomarco"]Ik ga het testen met een 'oude' Sony PC2

Alhoewel ik straks mijn nieuwe iMac 20" met iSight op kan gaan halen.

Thanx edreob

Success JTD[/quote:30a06b68ba]

en werkt het? ik heb er ook eentje :slight_smile:
En zou wel willen weten of tie werkt?[/quote:30a06b68ba]

Laat ik weten

das natuurlijk ook een optie.

volgens mij komt msn 6.0.0 ook met cam ondersteuning en hopelijk ook met eigen smileys